Автор ADMIN Опубліковано: Липень - 17 - 2015

На базі НПП «Кременецькі гори» 15 липня відбулася зустріч представників туристичних і суміжних із ними організацій з головою Української асоціації активного та екологічного туризму Сергієм Підмогильним

С. Підмогильний представив ініціативу впровадження в Україні моделі функціонування екотуристичних шляхів Greenways (Зелені шляхи).  Втілення цієї ідеї проводиться за участю іноземних партнерів Фонду «Партнерство для навколишнього середовища».

В обговоренні шляхів реалізації зеленого туризму взяли участь Назар Яворський, начальник управління розвитку туристичної інфраструктури департаменту розвитку інфраструктури, транспорту та туризму облдержадміністрації, голова районної державної адміністрації Сергій Сімчук, голова районної ради Андрій Смаглюк, а також представники туристичних і суміжних із туризмом організацій. Підтримали тему зустрічі директор Кременецького ботанічного саду, керівництво НПП «Кременецькі гори», директор Кременецької санної траси, представники Кременецько-Почаївського ДІАЗу та представники Кременецької міськради.

Кременеччина є пілотним районом, на базі якого швидко і з користю можна реалізувати ініціативу Greenways, – підкреслив Назар Яворський. У своїй доповіді Сергій Підмогильний пояснив, що проект базується на системі сталого розвитку і пропонується до реалізації на територіях зі значним екотуристичним потенціалом, там, де екотуризм може бути одним із пріоритетних шляхів розвитку економічної і соціальної сфери регіону.

Основною думкою розмови стало те, що Кременецький район має усе для того, щоб у числі перших в області  втілити реалізацію проекту Greenways. Зазначено, що шляхи- Greenways – це багатофункціональні маршрути для пересування ними немоторизованими транспортними засобами , які проходять вздовж природних коридорів, історичних торгових шляхів, рік, залізниць, а Кременеччина має всі потрібні чинники і, крім того, саме на території цього району створюються нові та ексклюзивні ініціативи, такі, як парапланеризм.

У продовження теми Сергій Підмогильний розповів, що реалізація концепції зелених шляхів допоможе відносно швидко і без надмірних витрат розвинути необхідну інфраструктуру та показати місцевим громадам нові шляхи економічної активності (агросадиби, кемпінги, невеликі готелі, етнозаклади харчування, екомузеї, пункти прокату туристичного спорядження, сувенірні послуги, туристично-інформаційні послуги і т.п.). Оцінивши ситуацію сьогодення, можна впевнено сказати, що район уже має частковий потенціал, і тому залишилося більшість ідей вдосконалити і надалі продовжувати активну роботу з розвитку інфраструктури.

Назар Яворський у заключному слові зазначив:«Участь у різноманітних проектах дає Кременецькому району можливість стати популярною туристичною територією, і саме це спровокує активні потоки відвідувачів до туристичних об’єктів Кременеччини».

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад