Чорнобиль не має минулого часу

Автор Admin Опубліковано: Травень - 13 - 2021

До 35-ї річниці чорнобильської трагедії в Кременецькому ботанічному саду відбувся круглий стіл «Чорнобильська катастрофа: плюси і мінуси заповідності». У ньому взяли участь працівники Саду та Обласного літературно-меморіального музею Юліуша Словацького.
На території, яку охопила чорнобильська трагедія, від 26 квітня 2016 року діє Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник. Це місце, де природа змогла залікувати рани.
Страшна техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом Чорнобильської атомної електростанції, завдала непоправної шкоди здоров’ю людей і довкіллю. Однак протягом перших 5 років після аварії на ЧАЕС дослідники відзначали поступове відтворення тваринного і рослинного світу. Сприятливими умовами для цього стали евакуація населення й припинення тут господарської діяльності. Вчені зафіксували зростання чисельності типових та появу рідкісних видів флори та фауни. Прогноз на майбутнє був сприятливий – очікувалось повільне перетворення антропогенних ландшафтів у наближені до природного стану комплекси Полісся. Цей процес отримав назву – «вторинні екологічні наслідки».
Саме про це йшлося під час круглого столу.
По закінченні на території Кременецького ботанічного саду висадили березу дніпровську (псамофільнодолинний неоендемік). Низький уклін, пам’ять і шана всім, хто боровся зі страшною бідою.
Чорнобиль – біль.
Чорнобиль – місце, де природа може бути собою.

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад