День працівників природно-заповідного фонду

Автор ADMIN Опубліковано: Липень - 9 - 2015

7 липня День працівників природно-заповідного фонду.

Природно-заповідний фонд України – національне надбання народу України та невід’ємна частина Всесвітньої природної та культурної спадщини. Екологічні системи та окремі об’єкти, що входять до їхнього складу, забезпечують не тільки збереження унікальних природних ландшафтів та біологічного різноманіття країни, а й сприяють сталому екологічному розвиткові навколишнього природного середовища та уникненню дисбалансу в біоценозах. Саме тому території та об’єкти природно-заповідного фонду є ключовими елементами в національній екологічній мережі.

У місті Кременець функціонують Кременецький ботанічний сад – один з найстаріших ботсадів України; Національний природний парк «Кременецькі гори».

Вітаємо всіх колег із професійним святом. Бажаємо успіхів у спільній справі.

Приро́дно-запові́дний фо́нд України- природні комплекси та об’єкти, які мають особливу природоохоронну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність і виділені з метою збереження природної різноманітності ландшафтів, генофонду тваринного і рослинного світу, підтримання загального екологічного балансу та забезпечення фонового моніторингу навколишнього природного середовища.

До природно-заповідного фонду України належать:

- природні території та об’єкти – біосферні заповідники, природні заповідники, національні природні парки, регіональні ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища;

• штучно створені об’єкти – ботанічні сади, дендрологічні парки, зоологічні парки, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва.

3а роки незалежності площа природно-заповідного фонду України зросла більш ніж удвічі. Станом на 2015 рік до його складу входять понад 8 тисяч об’єктів загальною площею 3,3 мільйона га, або 6,05% національної території. Це, зокрема, 19 природних та 4 біосферні заповідники, 40 національних природних парків, 45 регіональних ландшафтних парків, 3078 пам’яток природи, 2729 заказників, 616 ботанічних, зоологічних садів, дендропарків та парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, 793 заповідні урочища.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад