“Дикий” туристичний етикет

Автор Admin Опубліковано: Липень - 27 - 2021

Любите гори, ліси, полонини, дику природу і плануєте відвідати Карпати? Тоді зверніть увагу на “Дикий” туристичний етикет. З ним ви дізнаєтеся, як отримати незабутні враження від відпочинку та долучитися до збереження Українських Карпат.
Ми не джипуємо у Карпатах
Пересуваєтеся автомобілем у Карпатах? Тоді обов’язково дізнайтеся, чи це дозволено на вашому маршруті. Особливо це стосується території об’єктів природоохоронного фонду, наприклад національних парків. «Не знав» не звільняє від відповідальності.
Оффроуд-тури, коли з вітерцем на позашляховику “вжууух” по гірських хребтах, полонинах та лісах… Але цей “вжух” швидко знищує усе, що приваблює нас у Карпатах.
У Карпатах кожна водойма та полонина – домівка для сотень видів живих істот. Деякі з них – червонокнижні та перебувають під загрозою зникнення.. І тут ви з вітерцем роз’їжджаєте по їхніх домівках, забруднюєте їх нищівними колесами джипа, під якими деякі з них можуть і загинути, а ревінням лякаєте усе живе навкруги. Така собі гармонія з природою?
Зустріч з дикою твариною
А давайте взагалі без зустрічі!
Дикі тварини не шукають зустрічі з людьми. І ви також не намагайтеся знайти їх. Адже у Карпатах мешкають і хижаки. У лісі гуляйте, створюючи помірний шум або неголосно розмовляючи для того, аби тварини вас чули та трималися якомога далі. Залишайтеся на туристичній стежці, не заходьте у хащі. І не лише тому, що можете не поділити один малинник із ведмедем. У Карпатах трапляються набагато менші тварини, яких не варто турбувати. Наприклад – змії.
Собак та інших домашніх улюбленців тримайте біля себе на повідку або у переносці. Так надійніше – не втече, не покалічиться і не завдасть шкоди диким тваринам або їх дитинчатам, не спровокує їх на агресію.
Не підгодовуємо тварин
Ваша їжа не створена для тварин і може їм нашкодити (якщо врахувати, що деяка наша їжа шкодить нам самим!). Недоїдки забирайте з собою або закопуйте. Не залишайте їх на місці стоянки, кемпінгу чи туристичній стежці, адже тварини почнуть навідуватися до цих “годівничок”. Туристи, які прийдуть після вас, навряд зрадіють неочікуваній зустрічі. Зате зрадіє браконьєр, для якого пригодована тварина стане легкою здобиччю.
Буває, що дикі тварини близько підходять до людини. Не приманюйте їх підійти ближче їжею і не годуйте з руки. Це небезпечно! Наприклад, хворі на сказ тварини не мають страху перед людиною.
Не зачіпаємо дитинчат
Побачили у лісі самотнє дитинча дикої тварини й перша думка, що треба рятувати пухнастика? Або сфотографувати? Або потіскати та “залюбити”? Не треба. Не підходьте та не торкайтеся. Оскільки саме зараз ви можете позбавити маля материного піклування і шансу на виживання.
Відомо, що дикі тварини часто відмовляються від своєї малечі після контакту з людиною. Мама може бути на полюванні, або ховатися саме від вас і спостерігати.
Навіть якщо вам здається, що дитинча поранене, не беріть його, тим більш – не забирайте із собою. Ви нічим не зарадите, радше навпаки. Краще повідомте про це місцеву поліцію або рятувальників (поставте у телефоні геомітку, яку зможете надати їм).
https://specials.wwf.ua/wildetiquette#wildanimal

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад