Ірга овальна

Автор ADMIN Опубліковано: Серпень - 8 - 2015

Ірга овальна – Amelanchier ovalis Medik.

Ірга овальна належить до родини розоцвітих (Rosaceae L.). Це кущ або невелике дерево заввишки до 3 м. Посухостійка, світлолюбна і зимостійка.

Бруньки набухають і розпускаються в першій половині квітня. Плодоносить щорічно. Вступає в плодоношення на 3-4-й рік.

Плоди – темно-вишневі, майже чорні, із сизуватим нальотом. У них майже 12% цукрів, біля 1% кислот, дубильні й пектинові речовини, вітаміни А (до 5,6 мг%), С (до 45 мг%), В, Р, солі свинцю, міді, кобальту. Є також стерин, який необхідний для запобігання розвитку та лікування холестеринового атеросклерозу, і вітамін К.

Вітамін Р, який міститься у значній кількості, запобігає інфаркту міокарда та варикозному розширенню вен. Велика кількість антоціанів (до 4%) укріплюють стінки судин і мають антигіпертонічну дію.

Плоди ірги – хороший полівітамінний засіб. Їх використовують для лікування гіпо- й авітамінозів. Ірга нормалізує сон, зміцнює організм. Настоянка її квіток нормалізує роботу серця, знижує кров’яний тиск.

Сік плодів ірги в народній медицині використовують для полоскання горла при ангінах, запаленнях порожнини рота, а також як лікувальний напій при розладах кишківника, а відвари кори та листя – як в’яжучий, обволікаючий засіб.

Олег ВАСИЛЮК,
науковий працівник відділу акліматизації
плодових та ягідних культур

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад