Китайський фінік

Автор ADMIN Опубліковано: Лютий - 1 - 2016

“Китайський фінік” у Кременецькому ботанічному саду
У 2015 році колекційний фонд Кременецького ботанічного саду поповнився 102 видами та 40 сортами рослин різних господарських груп. Насіння та деякі екземпляри живих рослин отримано з ботанічних садів України, Німеччини, Чехії, Бельгії.
Колекцію відділу акліматизації плодово-ягідних культур поповнено здебільшого новими сортами відомих нам рослин: вишні, черешні, яблуні, смородини. Разом з тим у звітному році ми отримали цікаву рослину зізіфус справжній (Zizyphus jujube Mill.), яка належить до роду унабі (Zizyphus Mill.) родини крушинових (Rhamnaceae R. Br.), (фото 1). Батьківщина її – Китай. Звідти вона, через Середню Азію, поступово поширилась до Кавказу та Криму, пізніше і до інших регіонів України та Європи.

Головною цінністю цієї культури є плоди, які багаті за вмістом на вуглеводи, жири, білки та вітаміни і наближаються за поживністю речовин до фініків, через що у просторіччі зізіфус називають «китайським фініком». Та однією з найяскравіших ознак культури є гіпотензивна дія її плодів, пов’язана з пониженням артеріального тиску. Механізм дії на людський організм до кінця не вивчено, різні дослідники припускають, що це результат дії встановленої наявності в них фенольних глікозидів, чи вірогідної присутності специфічних алкалоїдів, поки що достеменно не відомо.
При вирощуванні вимагає добре освітлених ділянок, посухостійка рослина не вибаглива до ґрунтових умов. Одним з основних обмежуючих факторів при інтродукції зізіфуса в умови Кременеччини, на нашу думку, може стати невисока його морозостійкість, тому в перші роки планується вирощувати його в умовах укривної культури.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад