Краса і сила акації японської

Автор Admin Опубліковано: Серпень - 2 - 2018

Китайські медики вважають її рослиною довголіття та міцного здоров’я. Східні цілителі за лікувальними властивостями прирівнювали це дерево до женьшеню і золотого вуса. Всі частини так званої японської акації, яку ще називають «фабрикою здоров’я», отруйні, але за умілого використання препаратами з неї можна вилікувати понад 30 різноманітних хвороб.

Акація японська – це софора японська, яка зараз квітує в Кременецькому ботанічному саду. Де б не трапилася, у Криму, Китаї, Японії, Закавказзі або в Середній Азії, Кременці, завжди приверне до себе увагу незвичайною зовнішністю. Жовтувато-білі квіти, зібрані в суцвіття, схожі на акацієві настільки, що їх часто плутають. Саме дерево може змагатися з акацією розмірами, оскільки виростає понад 25 м у висоту. Культивують у декоративних цілях. Батьківщина – Південний Китай та Японія. Там дикі види софори збереглися донині. На території України її вирощують як декоративну, фітомеліоративну і лікарську рослину.

Сировиною для виготовлення лікарських засобів є бутони, які ще не розпустилися, і дозрілі плоди рослини, які збирають у суху погоду, у різну пору року. Із насіння та квітів софори роблять високоякісне ефірне масло, яке в силу невеликого вмісту в сировині належить до  рідкісних і тому не часто є у продажу. Відзначено, що вона позитивно впливає на старіючу шкіру,  провокуючи вироблення еластину і колагену. Правильне застосування настоянок і відварів із неї дозволить підвищити імунітет, впоратися з багатьма захворюваннями, відновити організм. Важливо тільки не перевищувати допустиму дозу й уважно ознайомитися з протипоказаннями.

Цінна софора японська в озелененні. Вона вирізняється високою газостійкістю. Саме тому її використовують в озелененні великих міст. Наприклад, у португальській столиці Лісабоні софора японська є однією з 25 деревних порід, що мають найбільше застосування в озелененні.

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад