Щороку 27 вересня у світі відзначають Всесвітній день туризму. Перспективною базою для розвитку екологічного туризму є Кременецький ботанічний сад.
Флористичне різноманіття Кременецького горбогір’я завжди приваблювало як звичайних туристів, так і знаних науковців зі світовим ім’ям. У Кременецькому ботанічному саду як науково-дослідній установі, окрім поглибленої спеціалізації, особливу увагу надають еколого-освітній діяльності. Естетика природи безпосередньо пов’язана з екотуризмом – активним видом відпочинку, під час якого в процесі піших екскурсій можна споглядати чудові краєвиди, неординарні ландшафти, неоглядні простори.
Одним із основних завдань Кременецького ботанічного саду є створення умов для організованого туризму, екскурсій, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах із дотриманням встановленого режиму охорони його природних комплексів та об’єктів. Отримання туристами нових знань і навичок щодо ландшафту рельєфів, природного багатства лісів і ґрунтів, різноманіття рослинного й тваринного світу, а також збереження екосистеми передбачають оглядові, навчально-пізнавальні, культурно-природничі маршрути, прокладені територією Саду. Під час їх проходження досягається науково-пізнавальний, культурно-виховний, спортивно-оздоровчий ефект, акцентується увага на зв’язках між природним і соціальним середовищем, на наслідках антропогенного тиску, набуваються навички гармонійних стосунків природи і людини.
Екотуризм на базі Кременецького ботанічного саду – природно-орієнтований. Подорож триває в недоторканому природному середовищі, увага зосереджується не лише на виді рекреаційної діяльності, а й на характері впливу туризму на довкілля та ступені відповідальності як туристів, так і працівників установи щодо збереження природного середовища.
Розвиток екологічного туризму на базі Кременецького ботанічного саду – один із найбільш перспективних напрямів роботи. Адже екотуризм – це динамічна форма туристичної діяльності, яка, крім того, що має великі рекреаційні та пізнавальні можливості, може формувати суспільну свідомість щодо охорони та раціонального використання природних багатств, що на сьогодні є вкрай актуальним.
Кременецький ботанічний сад радий кожному екскурсанту, туристу, рекреанту. Тішить, що люди їдуть з різних куточків України та закордону, аби не лише побачити флористичне різноманіття, туристичні принади найдавнішого ботанічного саду України, ознайомитися з природними та історико-культурними рекреаційними ресурсами, а й дізнатися про його творців, тих, хто долучився до розвитку та становлення установи – однієї з найдавніших не лише в Україні, а й Європі.

 

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад