Кременецький ботанічний сад попереджає

Автор Admin Опубліковано: Березень - 31 - 2021

Щороку в Україні з настанням весни триває еколого-просвітницька операція «Первоцвіт». Її мета – запобігти незаконному збору та продажу рідкісних ранньоквітучих рослин, видів, занесених до Червоної книги України. Найбільше страждають від масового збору у весняний період підсніжник білосніжний, шафран Гейфеля, цибуля ведмежа.
Управління екології та контролю за благоустроєм попереджає: торгівлю дикорослими рослинами заборонено. Продаж первоцвітів (як і купівля) – це порушення законів України «Про Червону книгу України», «Про охорону навколишнього середовища України».
За незаконне придбання та збут рослин, занесених до Червоної книги України, передбачені штрафи:
- згідно зі ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної книги України, передбачено накладення штрафу від 510 до 1700 грн з конфіскацією;
- за один екземпляр незаконної зірваної червонокнижної квітки передбачено відповідну компенсацію за її знищення. Наприклад, черемшу (цибулю ведмежу) – 62 грн, шафрани (крокуси) та підсніжники – від 49 до 62 грн (залежно від виду), сон-траву – від 37 до 62 грн (залежно від виду).
Лісові й степові первоцвіти страждають від масового збору. Це збіднює природні екосистеми і ставить окремі види на межу вимирання. Зберегти їх можемо тільки ми: свідомими вчинками і власним вибором.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад