11-13 квітня 2019 року з ініціативи Кременецького ботанічного саду відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «ЛАНДШАФТНА ОРГАНІЗАЦІЯ ТА РЕКОНСТРУКЦІЯ ПАРКІВ УКРАЇНИ». Тематичними напрямами роботи семінару були: перспективні для заповідання парки в різних рослинно-кліматичних зонах України; відповідність заповідних парків існуючим статусам; роль органів самоврядування у створенні нових парків, збереженні існуючих та їх використанні в озелененні міст і селищ.

У семінарі взяли участь 19 учасників – працівники 10 установ природно-заповідного фонду України. Два дні науковці працювали на базі санаторію «Червона калина», що у с. Жобрин Рівненської області. Після огляду насаджень на території парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Дендропарк «Червона калина» проводилось обговорення питання ландшафтно-архітектурного вирішення існуючих зон та заповідання частини прилеглих територій санаторію. Крім того, запропоновано підняти статус парку до загальнодержавного та передано 8 видів кількістю 189 одиниць посадкового матеріалу.

12 квітня у дендропарку учасники семінару заклали лавандово-шавлієву алею пам’яті Олени Миколаївни Байрак та Петра Петровича Сливки.

Виносимо щиру подяку головному лікарю санаторію «Червона калина» Миколі Юрійовичу Сивому за його працю та сприяння в організації природоохоронної діяльності.

13 квітня семінар продовжився на базі селищної ради смт Гоща Рівненської області. З вітальним словом виступив селищний голова Микола Миколайович Панчук. Також учасникам семінару провели екскурсію старовинним парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. На круглому столі Ліана Леонідівна Онук, завідувач відділу фітосозології Кременецького ботанічного саду, представила рекомендації з облаштування Гощанського парку імені Тараса Шевченка. Бесіда була конструктивна: висловлено багато зауважень і пропозицій щодо оптимізації насаджень парку та передано 35 видів декоративних рослин кількістю 217 штук. Висловлюємо подяку Миколі Миколайовичу Панчуку за його ініціативу, теплу зустріч та допомогу в організації семінару.

Учасники семінару відвідали тунель кохання у Клевані, отримали енергетичний заряд від природи Рівненщини та здійснили вклад у збереження рекреаційної та історичної спадщини краю та держави.

Організатори дякують за долучення та співпрацю Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління, Національному дендрологічному парку «Софіївка»  НАН України, державному дендрологічному парку «Олександрія» НАН України, дендрологічному парку загальнодержавного значення  «Сирецький», дендрологічному парку загальнодержавного значення «Криворудський», дендрологічному парку загальнодержавного значення «Устимівський», дендрологічному парку загальнодержавного значення «Дружба» (Івано-Франківська обл.), Березоворудському парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, ботанічному саду імені академіка Олександра Фоміна Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національному ботанічному саду імені Миколи Гришка НАН України, розсаднику декоративних рослин «Осокір», дослідній станції лікарських рослин с. Березоточа (Полтавська обл.), громадській організації «Українська спілка ірису».

Петрук Юлія Вікторівна, фахівець відділу фітосозології Кременецького ботанічного саду

 

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад