Кременецький ботанічний сад застерігає

Автор ADMIN Опубліковано: Квітень - 29 - 2015

Навесні, всім нам дуже подобається відпочивати на природі , особливо у лісі. Хочеться щоб куточок лісу, який ми обираємо для відпочинку був мальовничим та незасміченим. Не є винятком і наш Кременецький ботанічний сад, який чарує своєю красивою природою та неповторністю. Але слід знати та пам’ятати що після сходу снігового покриву в лісових масивах Кременецького ботанічного саду розпочинається період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. І триває цей період до жовтня місяця включно.
Пожежонебезпечний період – частина року, у межах якої виникають лісові пожежі (з моменту сходження снігового покриву до настання стійкої вологої осінньої погоди або утворення снігового покриву).
Протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:
- розведення багать у лісі;
- палити та кидати в лісі непогашені сірники;
- випалювати траву та інші рослинні рештки на землях природно-заповідного фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо прилягають до території Кременецького ботанічного саду;
- викидати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та горючі відходи тощо.
- забороняється відвідувати хвойні насаджень при 5 класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди.
Подібні дії призводять до забруднення навколишнього середовища, а вогонь може перекинутись на лісові масиви Кременецького ботанічного саду. За декілька годин неконтрольована пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й казати – вони можуть складати мільйони гривень. Величезної шкоди пожежі завдають рідкісним-червонокнижним рослинам та фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.
Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні весняні вітри роздмухують вогонь і , розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення.
За порушення Правил пожежної безпеки в лісах природно-заповідного фонду передбачена адміністративна відповідальність. За завдані особливо великі збитки передбачена кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність – тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 680 грн.) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1190 до 1700 грн.).
Тож кожному слід пам’ятати, що у лісових масивах Кременецького ботанічного саду заборонено палити цигарки, розводити багаття, випалювати суху рослинність поблизу лісових масивів.
Тільки спільними зусиллями можливо зберегти те, що створили наші попередники.

О.В.Сільвеструк
Начальник відділу державої охорони
природно-заповідного фонду
Кременецького ботанічного саду

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад