Лікарські рослини народної медицини в домашній аптечці

Автор ADMIN Опубліковано: Червень - 24 - 2015

7Лікарські рослини сьогодні-одне з джерел отримання лікувальних і профілактичних засобів сучасної медицини. У зв’язку з цим виникає необхідність вирощування лікарських рослин на присадибних ділянках, в ботанічних садах. Вони є джерелом життя, їжі та здоров’я людей.
Варто зазначити, що сумісне застосування ліків і лікарських рослин підвищує загальний імунний статус організму – а значить і його опірність різним вірусним інфекціям, які можуть стати причиною ускладнень при інтенсивній терапії. Наявні у колекції Кременецького ботанічного саду рослини відносяться до заспокійливих (горицвіт весняний,конвалія,м’ята перцева, синюха голуба), серцево-судинних(валеріана лікарська, наперстянка, астрагал), протипухлинних (балабан,шоломниця байкальська, чистотіл), які мають відхаркуючу дію (чебрець, подорожник, алтея лікарська), знижують вміст цукру в крові та інші.


Однією з важливих лікарських рослин нашого саду є м’ята, її сорти та гібриди. Препарати з м’яти мають заспокійливу, судинорозширювальну, антисептичну дію. Вони покращують обмінні процеси в організмі. Не менш цінними є і харчові властивості м’яти. Здавна готували чай із м’ятою. Це і корисно, і дуже смачно. Листя і квіти використовують як пряну приправу до сирів, салатів, м’ясних, рибних і овочевих страв, у томатний сік для його ароматизації. Додають м’яту в печиво, булочки, киселі, узвари, морси, квас. Нею ароматизують фруктові води, чайні суміші, заморожені напої, морозиво та ін.. Дуже поширена м’ята і в косметології . Ще в Стародавній Русі готували настій із м’яти і як примочки та для втирання, застосовували для лікування запаленої і роздратованої шкіри.

 

Молодший науковий співробітник
відділу лікарських рослин та нових культур
Людмила Кубінська.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад