Лілійники у Кременецькому ботанічному саду

Автор Admin Опубліковано: Липень - 31 - 2017

Лілійник (лат. Hemerocallis) – трав’янистий кореневищний багаторічник. Батьківщина – Східна Азія. Лілійник знайомий людству з давнини, але вперше наука заговорила про нього в 1753 році, коли Карл Лінней дав йому ім’я «гемерокалліс», яке складається з двох грецьких слів: «hemera», що означає «день, доба», і «callos» – «краса». Російською рослина називається «красоднев», тобто краса, яка живе лише один день.

Гарні не лише культурні види і сорти лілійнику, а й «дикуни», що ростуть у природі. Крім того, лілійники настільки невибагливі, що квітникарі називають їх рослиною ледачого садівника, але це справедливо тільки для старих сортів.

В останні роки лілійник завдяки американським і австралійським селекціонерам має попит у декоративному садівництві: нові сорти хоч і більш вимогливі за попередні, але настільки красиві, що зовсім не шкода ні витраченого на них часу, ні зусиль. У Кременецькому ботанічному саду у відділі квітниково-декоративних рослин інтродукується 1 вид та 16 сортів лілійника гібридного.

 

Ольга СКАКАЛЬСЬКА, завідувач відділу квітниково-декоративних рослин Кременецького ботанічного саду.

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад