Лілійники

Автор ADMIN Опубліковано: Вересень - 4 - 2015

Лілійники 8У Кременецькому ботанічному саду нещодавно з’явилась колекція лілійників. До неї належать 13 сортів. Про лілійники, секрети їх розмноження – читайте в повідомленні молодшого наукового співробітника ботсаду Людмили Поліщук.
Лілійник із лат. – Hemerocallis. Назва роду походить від грецьких слів “hemera” – день і “kallos” – краса, що пов’язано з короткостроковістю цвітіння більшості видів. Кожна квітка зазвичай цвіте один день. Налічує рід майже 25 видів, які поширені переважно на сході Азії, рідше – в Європі.
Квіти цієї рослини бувають прості й махрові, за формою схожі на лілію, але листя на квітконосі немає, воно починається прямо від кореня. Довге, ланцетоподібне, розкидається красивою розеткою, яка прикрашає квітник ціле літо. Квітка в діаметрі досягає від 12 до 20 см. На квітконосі може бути від 5 до 15 бутонів, кожен із яких розкривається на один день, а потім настає черга наступного. Цвітіння починається в липні і триває впродовж літа. Чим старша рослина, тим більше квітконосів і тим довше триває цвітіння. Коренева система лілійника – мичкувата.
Оскільки цю рослину розмножують діленням куща, найголовніше – правильно вибрати посадковий матеріал і період посадки. Найкращий для цього час – березень-квітень. У цей період з-під землі з’являються верхівки листя. У крайньому разі кущі можна ділити в серпні-вересні (після повного відцвітання). Оптимальний вік куща, придатного для ділення, – 3-5 років, хоча, за необхідності, можна розділити і більш старі кущі.
Відмінний вигляд мають ці рослини біля водойм. Вони не дуже вимогливі до грунтів.


Догляд за лілійниками полягає у своєчасному поливі, весняному підживленні комплексними добривами, розпушуванні грунту та прополюванні бур’янів.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад