Ломиноси (Clematis)

Автор ADMIN Опубліковано: Вересень - 4 - 2015

ломиноси (Clematis) 2Вертикальне озеленення стає все більш популярним способом надати декоративний ефект і природний шарм саду. Особливою увагою в наш час користуються – ломиноси (Clematis). Часто цю витку рослину називають «королем ліан», адже його велич та розкішне квітування заслуговують високої оцінки.
Вперше ломиніс появився в садах Європи більше 400 років тому назад. Це був – фіолетовий. Однак визнання рід завоював лише після виставки, де англійський вчений Г. Жакман продемонстрував виведений ним в 1860 році перший великоквітковий гібрид, що пізніше названий його ім’ям.
Ломиноси потребують відповідних умов росту та розвитку. Коли вибирається місце для посадки, необхідно враховувати, що вони не переносять протягів, добре розвиваються на сонячних ділянках, але можуть постраждати від перегріву грунту. Добре реагують на полив, та не надмірний. У наших умовах садити або пересаджувати великоквіткові ломиноси краще всього ранньою весною – в цей час коренева система найбільш активна і рослина добре приживається. Після посадки саджанець необхідно поливати, грунт біля ліани слід замульчувати травою, соломою або подрібненою корою. Мульча попереджає ріст бур’янів, зберігає вологу та покращує температурний режим.


Розмножуються ці виткі рослини різними способами. Більшість із них не важко виростити з насіння (дрібноквіткові види), хоча при цьому вони ростуть не швидко в перші роки. Значно краще отримати готові для посадки екземпляри шляхом живцювання зеленими або здерев’янілими пагонами або поділом куща – такий посадковий матеріал розвивається інтенсивніше і добре зберігає сортові ознаки материнської форми.

Ольга Скакальська – науковий співробітник відділу квітниково-декоративних рослин

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад