“Манна небесна” – ясен манний

Автор Admin Опубліковано: Червень - 21 - 2016

У травні в Кременецькому ботанічному саду можна побачити багато красивих і незвичноквітучих дерев та кущів. Серед них білою піною у вигляді пишних, повітряних, запашних суцвіть, що покривають всю крону, виділяється середземноморський гість- ясен білоцвітий, манний, або квітковий (Fraxinus ornus). Немов «манну небесну», дарує людям це дерево красу свого цвітіння.

Ясен манний зростає порівняно повільно, і в 20-річному віці досягає висоти 6-7 м. Цікава його деревина з червонуватим відтінком. Аромат суцвіть – солодко-терпкий, свіжий, не задушливий.

Це південно-європейське дерево відоме тим, що з надрізів його кори випливає солодкуватий сік, що твердіє на повітрі у тверду масу крупинок – «манну», яка містить багато поживних речовин, її використовують як лікарський засіб. Ввели ясеневу манну в список лікарських засобів ще араби.

Цікаво, що в уяві наших предків-слов’ян ясен був деревом, що зв’язує світи людей і богів; уособлював зв’язок між минулим і майбутнім.
Це дерево відродження та оновлення. Ясен манний занесений до Червоної книги України та охороняється майже у всіх країнах Європи.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад