Найкраща ялинка – це та, яка не зрубана

Автор Admin Опубліковано: Грудень - 13 - 2016

Невдовзі – новорічні свята, які з нетерпінням чекають і дорослі, і діти. Усі турбуються, аби вони пройшли весело та урочисто. Головним атрибутом новорічних свят до сих пір є ялинка.  Саме в цей час активізують свою діяльність браконьєри або ті, хто хоче підзаробити.  Відповідно, кожного року напередодні зимових свят розпочинається знищення мільйонів дерев.

Адже кожна сім’я традиційно прикрашає свою оселю ялинкою чи сосною. Але чи замислювалися ви, скільки це буде коштувати нашій природі? Якщо ми вирубаємо великі гарні ялинки, маленькі за рік великими не виростуть.

Крім краси, якою можна насолоджуватись ліси дають нам свіже і не загазоване повітря, Ми можемо там прогулятися, позбирати грибочків, відпочити. Наші ліси покращують клімат, відіграють важливу роль у збереженні водних ресурсів. Вічнозелені сосни, ялини та ялиці безперервно поглинають вуглекислий газ, затримують пил, сажу, різноманітні токсичні, канцерогенні та радіоактивні речовини, виробляють кисень та очищують повітря. Своїм корінням вони укріпляють ґрунти, вразливі до ерозії, поглинають і  втримують надлишок води. Крім того, ці дерева є необхідними компонентами екологічних систем, а для багатьох істот – рідною домівкою.

В контексті сучасного загострення екологічної кризи кожен з нас покликаний зробити свій внесок для збереження живої природи. При цьому існує багато способів, щоб не зіпсувати святковий настрій і спасти дерева. Ялинка – не головне, можна придумати цілий ряд виробів з гілок сосни, поєднавши їх з новорічними прикрасами, варто лише використовувати фантазію. Таким чином ми подбаємо про природу.

Можна прикрасити будинок оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево. Новорічні композиції прекрасно вписуються в сучасний інтер’єр. Вони прикрашають новорічні столи, підносяться як подарунки. Їх можна поставити на обідній чи книжковий стіл, сервант, книжкову полицю, телевізор.

Маючи свій будинок та двір, можна виростити свою власну ялинку чи сосну і прикрашати її на новорічні свята. Останнім часом з’явилася нова послуга – продаж, або ж навіть і оренда ялинок в горщиках чи контейнерах. Відповідно, живу ялинку після свят можна повернути, або ж навесні висадити в ґрунт.

У Кременецькому ботанічному саді встановлено чергування  та проводиться патрулювання території де зростають новорічні красуні. Працівники державної охорони Кременецького ботанічного саду разом з представниками державної екологічної інспекції в Тернопільські області, провели попереджувальну та роз’яснювальну роботу серед населення, яке проживає на прилеглій території.

На сьогодні у Кременецькому ботанічному саді  проведено 10 рейдів.

Відповідальність перед законом

За несанкціоноване вирубування ялинок, згідно зі ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, накладається штраф у розмірі від 85 до 170 грн. на громадян, та на посадових осіб – від 119 до 204 грн. Крім цього, злочинець має відшкодувати завдані природі збитки в розмірі 126 грн. за кожну зрубану в грудні-січні ялинку діаметром стовбура в місці зрізу до 10 см.

Отож не будьмо байдужими! Приєднаємось до всеукраїнської акції “Не рубай ялинку!”. Зробімо свій внесок у збереження природних багатств України.

Сільвеструк Олександр Вікторович,

начальник відділу державної охорони природо- заповідного фонду Кременецького ботанічного саду

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад