Небезпечна краса

Автор Admin Опубліковано: Серпень - 27 - 2021

Ми остерігаємося багатьох грізних хижих тварин. Рослини також можуть бути небезпечними.
Дуже приваблива на вигляд рослина з велетенськими білими суцвіттями, які нагадують парасольки. Борщівник Сосновського. Здалеку виглядає дуже екзотично: хочеться сховатися під такою парасолькою у затінок. Проте ця рослина небезпечна. Попадання її соку на шкіру людини під дією ультрафіолетового (сонячного) випромінювання викликає опіки. З’являються вони на уражених ділянках тіла через 1-2 дні, розвиваючись поступово під впливом сонячного ультрафіолету. Для них характерні почервоніння та водянисті пухирі, що важко заживають. Наукова назва цієї рослини «heracleum» походить від імені давньогрецького персонажа Геракла, як символ неймовірної сили та нездоланності.
Яскраво-червоні, налиті соком ягоди, вводять в оману людей. Звабливі отруйні рослини, які називаються вовче лико звичайне, або вовчі ягоди звичайні. Для маленьких, допитливих дошкільнят достатньо з’їсти 7-10 таких ягід, щоб викликати значне отруєння або ж летальний кінець. Підступність рослини полягає не лише у плодах. Листя, кора, сік, навіть мед, зібраний із цієї рослини, викликають отруєння. Проте саме так довелося вижити цій деревній рослині.
Ягідки чорниці нагадують плоди воронячого ока. Ця рослина також дуже помітна і приваблива на вигляд. Про походження її назви є цікава легенда про те, що в дуплі старого дерева жив чарівник зі своїм старим вороном. І наділив чарівник ворона даром передбачати майбутнє та навчив уникати людей. Після того, як чарівник помер, птах щодня літав над лісом і пророкував майбутнє, а вночі оплакував свого вчителя. Зі сліз виросла рослина з красивою великою сизо-чорною ягодою, схожою на око ворона. Вороняче око – отруйна рослина. Дуже небезпечні її плід, листя і коріння. У середні віки вірили, що «зачарованих» людей можна було «розчарувати» за допомогою воронячого ока. Ягоди носили на тілі або зашивали в одяг, щоб уберегтися від інфекційних хвороб.
Цінний, проте смертельно отруйний, болиголов – рослина «від Бога та диявола», «ангела та чорта», трава-убивець. Виділяє активні фітонциди, які викликають сильні головні болі при їх вдиханні. Особливо сильний запах буває у сонячну безвітряну погоду. У Давній Греції болиголов використовували як «офіційний» яд, яким отруювали засуджених на смерть. Є припущення, що ядом було отруєно давньогрецького філософа Сократа.
Тому будьмо обачні. Краса буває небезпечна.

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад