Нові «квартири» для пернатих

Автор ADMIN Опубліковано: Квітень - 2 - 2015

Сектор екологічної освіти Кременецького ботанічного саду разом із ліцеїстами провели захід «Нові «квартири» для пернатих», присвячений  Міжнародному дню птахів.
Міжнародний день птахів – інтернаціональне екологічне свято, яке відзначається
щорічно, 1 квітня. Пов’язане це з підписанням 1 квітня 1906  року Міжнародної конвенції з охорони птахів.

Міжнародний день птахів щорічно проводять у рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”. День птахів – не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією цього дня в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, дуплянки та інші “пташині будиночки”.
Учні Кременецького ліцею імені Уласа Самчука з ініціативи вчителя екології та біології Кондратюк Нелі Василівни змайстрували домівки для птахів, а також для кажанів. У переддень Міжнародного дня птахів їх розвісили на колекційній ділянці відділу плодово-ягідних культур ботанічного саду.
Колись майже в кожному дворі, де є дерева, були шпаківні. Не відомо, коли виникла традиція вішати їх, але на зображеннях ще початку 16 століття можна побачити ці будиночки, з дерева та глини. Майстрували шпаківні мужики-умільці з дощок або обапола по весні ще до прильоту птахів, а потім із ватагою пацанів, тобто добровільних помічників, їх урочисто вішали на дерево.
Для практичної екологічної користі від невеликих пташок шпаківні вішали в садах і парках. Сім’я тих же шпаків із виводком могла з’їсти за тиждень понад тисячу хрущів і ще більше їх личинок. А на власній присадибній ділянці повісити шпаківню було справою просто необхідною. Бо комахи, яких із великим задоволенням поглинали птиці, – найголовніший ворог садівника.
Шпаківні для друзів наших менших виготовили Коломієць Анастасія (13 група) та Голядкіна Ірина, Олексюк Іван, Лемішко Владислав з 12 групи; гніздівлю-будиночок для сови – Когут Олександр (13 група), гніздівлю для кажанів – Бочков Святослав (12 група).
Провідний фахівець відділу плодово-ягідних культур Чубатий Віктор Дмитрович ознайомив ліцеїстів із рослинами, представленими в колекції плодово-ягідних культур, та з особливостями догляду за ними на прикладі формового саду.
Незважаючи на примхливу весняну погоду, у всіх присутніх був піднесений, бадьорий настрій, щира посмішка та маса позитивних емоцій та вражень.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад