Папороть

Автор ADMIN Опубліковано: Серпень - 22 - 2015

Папороті з’явилися на Землі близько 300 млн років тому, протягом кам’яновугільного(карбону) періоду палеозойської ери. Вони були справжніми гігантами і формували рослинний покрив нашої планети. Папороті утворювали цілі ліси. Зараз деревовидних папоротей на землі залишилося мало. Сучасні папороті набагато менші за розмірами від тих, котрі існували у попередні геологічні періоди. На Землі існує близько 300 родів та понад 20000 видів папоротей. У лісі зустрічаються в нижньому і верхньому ярусах, а також на гілках великих дерев або в розколинах скель, розмножуються спорами. Папоротеподібні не мають справжнього листя, перисторозсічений «листок» називається вайєю.
У слов’янській міфології «квітка» папороті наділялася магічними властивостями, хоча вони не квітнуть, а розмножуються спорами. За віруваннями, той, хто знайде квітку папороті — матиме вічне щастя та надзвичайні сили. У латвійській міфології, в Янову ніч закохані шукають цю міфічну квітку папороті, вірячи, що вона принесе їм вічне щастя та багатство.
Папоротеподібні належать до найбільш давніх груп вищих рослин. Одні систематики включають у цей відділ папороті, плауни і хвощі. Інші виділяють представників цих груп у самостійні відділи.


Поширені фактично по всій земній кулі, починаючи з пустель і закінчуючи болотами, рисовими полями й солонуватими водоймами. Найрізноманітніші вони в тропічних вологих лісах, де представлені як деревоподібними формами (до 25 м заввишки), так і трав’янистими та епіфітними (що ростуть на стовбурах і гілках дерев), трапляються види і завдовжки всього кілька міліметрів.

Науковий співробітник відділу квітниково-декоративних рослин Ольга Скакальська. 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад