Піраканта в усій красі

Автор Admin Опубліковано: Листопад - 8 - 2015

Піраканта – вічнозелений чагарник до 2 м заввишки, з широкою розлогою (2-4м) кроною. Батьківщина – південь Європи, Мала Азія.
Навесні, у травні, з’являються дрібні, білі або рожево-жовтуваті квітки, зібрані в щитовидні суцвіття. Квітуча піраканта приваблює увагу чисельних комах, не має дуже приємного запаху, але своєю красою настільки вражає, що погляд так і прикипає до неї. На жаль, у наших парках і скверах не така вже і часта гостя.

 


Плоди – кулясті, зберігаються всю зиму. Вкриті снігом, вони неповторні й надзвичайно яскраві, особливо зимової пори, що дарує нам особливі відчуття в холодну пору, нагадуючи таке бажане літо.
Зростає піраканта на сухих кам’янистих схилах, лісових узліссях і галявинах, у чагарниках, трапляється під запоною світлих лісів. Світлолюбна, посухостійка, прекрасно зростає на різних грунтах, у тому числі вапняних.
Добре переносить обрізання, довго зберігаючи надану форму. Особливо гарний вигляд має за умов групової посадки, рідше – солітерних одиничних кущів на газонах. Піраканта – надзвичайно декоративна, має оригінальний вигляд у ландшафтному дизайні.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад