Цікаво, науково, пізнавально, в рамках виховної години відбулася презентація книги «Атлас лікарських рослин Кременецького ботанічного саду» для студентів та викладачів медичного училища ім. Арсена Річинського. Атлас є результатом багаторічної, плідної,  клопіткої, науково-дослідної роботи працівників відділу лікарських рослин та нових культур. Виданий за підсумками багаторічного формування, догляду, аналізу колекційного фонду лікарських культур на основі комплексного підходу до вимог культивування і використання лікарської сировини.

Мета даного заходу: ознайомити студентську молодь правильно розпізнавати та заготовляти лікарські рослини без заподіяння шкоди як власному здоров’ю, так і природі. Адже труднощі часто виникають у  молодих спеціалістів медичного профілю, котрі ще не дуже орієнтуються у науковій, біологічній та ботанічній термінології стосовно лікарських рослин, які зростають на щедрих землях України.

З привітальним словом виступили директор медичного училища Петро Євстахович Мазур та в.о. директора Кременецького ботанічного саду, Антоніна Миколаївна Ліснічук.

Провідний фахівець сектору екологічної освіти Бойко Софія Анатоліївна ознайомила з історичними аспектами становлення та розвитку Кременецького ботанічного саду, як наукової установи.

Про створення відділу лікарських рослин і нових культур та ідею створення атласу розповіла завідувач відділу – Мельничук Олена Анатоліївна. А куратор колекції лікарських рослин,  молодший науковий співробітник Кубінська Людмила Анатоліївна ознайомила учасників презентації з фармамакотерапевтичною дією лікарських рослин на організм людини, їх загальною характеристикою, способами заготівлі та про актуальність використання лікарських рослин,  в умовах загального погіршення екології та  здоров’я  нації.

Не менш актуальною та пізнавальною була презентація Петра Євстахійовича про видатного фітотерапевта, що проживав на Кременеччині Василя Кархута, який вніс чималий вклад у розвиток фітотерапії.

Приємними враженнями про атлас поділилася керівник гуртків, методист районного центру дитячої творчості Кушнір Любов Андріївна і зазначила, що такий посібник стане порадником не тільки у роботі з дітьми, а й у повсякденному житті.

Антоніна Миколаївна Ліснічук подарувала «Атлас лікарських рослин Кременецького ботанічного саду»,  на знак спільної співпраці з даним навчальним закладом. Студентам побажала міцного здоров’я,  успіхів і досягнень у навчанні та запросила відвідати  колекційні ділянки лікарських і пряно-смакових культур ботанічного саду.

На завершення усі присутні гості дегустували ароматні фіточаї виготовлені із сировини, яка зібрана на ділянках ботанічного саду, і кожен обирав для себе найсмачніший.

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад