Собачий зуб

Автор ADMIN Опубліковано: Липень - 21 - 2015

Колекція рідкісних рослин Кременецького ботанічного саду, які занесені до Червоної книги України нараховує 69 видів. Серед них Собачий зуб.
Коли приходить весна і теплі промені сонечка топлять сніг, у нашому саду з’являються перші чарівні квіти. Мало які весняні рослини можуть зрівнятися з аристократичністю і одночасною яскравістю собачого зубу. Собачий зуб (Erythronium dens-canis) – вид з родини лілійних, роду кандик. Рідкісна багаторічна трав’яниста і цибулинна рослина заввишки 15-20 см. Своєю назвою ця лісова рослина зобов’язана формі і кольору цибулини, що дуже схожа на зуб собаки. У квітки тонке стебло зазвичай з однією, рідко з двома фіолетово-рожевими (або білими, рожевими, жовтими) повислими квітками. Стебло нахиляється під вагою квітки, що робить собачий зуб схожим на дзвіночок. Оцвітина вільно листа,з відігнутими назад листочками. Листки ланцети, вкриті мозаїкою темно-рудих плям. Цвіте квіточка в березні – квітні. Плодоносить у вересні – жовтні. Плід – коробочка. Розмноження відбувається як вегетативним шляхом (цибулинами), так і генеративним (насіння). Насінна коробочка містить від восьми до тридцяти насінин.
Побачити квітку можливо майже всюди у Європі, окрім північних регіонів. В Україні
трапляється на Західній Україні (в Карпатах і дуже рідко на Прикарпатті), а також в
Житомирській області(області поширення квітки позначенні на карті України червоним кольором). Росте в передгірних дубово-грабових та гірських широколистих (зокрема, букових) лісах,а також на гірських лугах і в чагарниках.

Собачий зуб занесений до Червоної книги України!!!
Потребує охорони!!!
Дуже цінна як ранньовесняна декоративна рослина, яка може з успіхом культивуватись. Причини зникнення виду: освоєння людиною лісових територій, зривання на букети, викопування рослин для продажу разом з цибулинами. Зазнає винищення через свою красу.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад