Солодка гола

Автор Admin Опубліковано: Січень - 24 - 2018

Ця рослина відома вже понад п’ять тисячоліть, про її цінні лікарські, харчові властивості добре знали в Древньому Єгипті. Вона і життя продовжує, і здоров’я додає, і загострює всі органи чуття, і робить красивим…

Солодка гола – це все про неї. У народі називають солодець голий, солодковий корінь, вербець, лакричник, лакриця, лакричний корінь. «Уродженка» Середземноморя, Малої Азії, вона прекрасно себе почуває в Кременецькому ботанічному саду. Ця рослина, як і понад сімдесят інших, які мають лікувальні властивості, увійшла до «Атласу лікарських рослин Кременецького ботанічного саду».

«З лікувальною метою використовують корені рослини, які заготовляють ранньою весною або восени, – зазначено в атласі… – Солодка гола застосовується в медицині при запаленні верхніх дихальних шляхів, алергійних ринітах, фарингітах, бронхітах, коклюші, пневмоніях, бронхіальній астмі…» Підходить для терапії та профілактики порушень обміну речовин і водно-сольового балансу, нормалізації тиску. На початку XXI століття японські вчені знайшли в рослині речовини, які пригнічують вірус СНІДу.

Корінь солодки голої має попит і в косметології, входить до складу практично всіх кремів для обличчя в «антивіковій» програмі, як результат спостерігається омолоджувальний та відбілювальний ефект. Для волосся корінь солодки служить дієвим засобом проти випадіння, січення та слабкості. Він корисний для тонкого, перепаленого, фарбованого волосся, оскільки забезпечує не тільки оздоровчий, але й обволікаючий ефект.

Хочете бути здоровими і красивими – знайдіть на своїй присадибній ділянці місце для солодки голої.

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад