ТЕМА НДР 2012-2016 р. р.

Співробітники відділу:

  1. Ковальчук Ірина Олександрівна – завідувач відділу, кандидат біологічних наук.
  2. Скакальська Ольга Іванівна – науковий співробітник.
  3. Процик Валентина  Василівна – молодший науковий співробітник.
  4. Гетьман Ярослава  Анатоліївна – технік-лаборант II категорії.
  5. Поліщук Людмила Петрівна – декретна відпустка.
  6. Олійник Ілона Гермогенівна – декретна відпустка.

 

Тема НДР 2017-2020 р. р.

Тема: «Комплексне дослідження малопоширених та нових сортів, форм, видів квітниково-декоративних рослин».

 

Мета: Збереження та поповнення колекційного фонду квітниково-декоративних рослин, аналіз та дослідження біологічних особливостей нових видів колекції та їх декоративних якостей для оцінки  успішності інтродукції та перспектив використання.

 

Завдання:

1. Мобілізація та розвиток колекцій відділу квітниково-декоративних  рослин.

2. Вивчити  біоекологічні особливості інтродуцентів в процесі інтродукції.

2.1. Вивчити  фази  росту і розвитку нових квітниково-декоративних рослин.

2.2. Вивчити відношення нових квітниково-декоративних рослин до екологічних факторів.

3. Випробувати в культурі нові квітниково-декоративні рослини,  первинне інтродукційне дослідження.

4. Виявити лімітуючі  фактори у вирощуванні та розробити ефективні методи розмноження інтродуцентів.

5.  Залучити   перспективні види та сорти.

6. Розробити рекомендації щодо агротехніки вирощування нових квітниково-декоративних рослин в умовах Кременеччини та їх практичного використання.

 

Структура досліджень:

Розділ I. Мобілізація та утримання колекції квітниково-декоративних рослин.

Розділ II. Біологічні особливості та інтродукція представників роду  Allium L.

Розділ ІІІ. Раритетні гелофіти: оцінка інтродукції, охорона та перспективи їх використання у ландшафтних композиціях.

 

 

Загальна інформація

 

Таксономічний склад відділу нараховує 422 види в т.ч. 142 сорти, 12 форм, 1 варіацію, що належать до 95 родин. З них колекція багаторічників налічує 297 видів (в т.ч. троянди, хости), однорічників нараховує 11 видів, 30 сортів, які належать до 10 родин. Менш численною являється колекція дворічних квітниково-декоративних рослин, що становить 6 видів, 4 сорти, які належать до 8 родин.

Колекція ґрунтопокривних рослин  нараховує 57 видів, 5 сортів, 1 форму які належать до 14 родин, зберігають свою декоративність на протязі всього вегетаційного періоду, мають здатність досить швидко покривати великі площі, невибагливі до  ґрунту та поливу, потребують мінімального догляду.

Колекція спорових рослин, що зібрана протягом 2007-2013 рр., відображає не лише різноманітність, але й має велике значення при інтродукційному вивченні та розробці асортименту спорових для культивування, нараховує 21 вид, 7 форм, що віднесені до 9 родин та 15 родів.

Окрім рослин, що використовуються у звичайному стилі озеленення  працівниками відділу вивчаються рослини, що використовуються у вертикальному озеленені – багаторічні та однорічні ліани. У період з 2009 по 2013 роки створювалася експозиційна ділянка «Сад ліан». Колекція ліан нараховує 30 видів,  31 сорт, 1 варіація та 2 форми.

Оскільки  одними із основних культур декоративного садівництва являються троянди, які протягом багатьох років були і залишаються одними з головними культур в озеленені, то кращою формою показу троянд являється «Розарій», який дає найбільш повні дані про різноманітність і цінність сортів та садових груп. Колекційний фонд троянд – 28 сортів, що належать до 8 садових груп.

Пріоритетом діяльності відділу квітниково-декоративних рослин Кременецького ботанічного саду є створення асортименту багаторічних, однорічних квіткових рослин, апробація та акліматизація нових видів і сортів, вивчення їх інтродукційних можливостей. Детальне дослідження розвитку названих рослин дозволить визначити їх індивідуальні особливості, розробити агротехніку, відібрати найбільш перспективні за комплексом ознак види, використати отриману інформацію при створені квітниково-декоративних композицій. Квітниково-декоративні рослини використовують для озеленення вулиць, площ, скверів, інтер’єрів культурно-побутових,  адміністративно-промислових та інших приміщень, озеленення виробничих територій, як зовні так і з середини, при чому встановлено, що наявність зелені та квітів у виробничих та службових приміщеннях підвищує працездатність людей, поліпшує їхнє самопочуття. Завдяки зростанню добробуту людей збільшується попит на квіткову продукцію в усі пори року. Все це підносить квітникарство до рівня життєво необхідної галузі народного господарства. У сучасному садово-парковому дизайні все більшої популярності набувають рослини, які зберігають свої декоративні якості протягом вегетаційного періоду. Їх асортимент наскільки різноманітний, що може задовольнити будь-які запити  і смаки. Саме тому, комплексна оцінка  інтродукції нових перспективних видів в умовах Кременецького ботанічного саду забезпечить можливість розширення асортименту декоративних видів і форм для ландшафтного дизайну та декоративного садівництва.

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад