Троянди

Автор ADMIN Опубліковано: Вересень - 4 - 2015

Троянди 1Важливим елементом зеленого будівництва є декоративне квітникарство. Квітами прикрашають парки, сквери, балкони будинків, квітники. Серед великого розмаїття квітів найбільшою любов’ю і увагою користуються троянди. Жодна з квіткових культур за своїм різноманіттям і вишуканістю форм, забарвленням квітів, їх ароматом та тривалим періодом цвітіння не може зрівнятися з трояндами.
Троянда за своєю декоративністю перевершує практично всі відомі квіткові рослини. Вона є справді королевою квітів, посідаючи одне з головних місць у декоративному квітникарстві. Чарівна форма квітки, приємний аромат, тривале цвітіння, що можн а краще придумати для створення квіткових композицій, основою яких є клумби з кущів троянд. В озелененні використовують різні групи троянд. Так, наприклад, чайно-гібридні й флорибунду висаджують у групових, бордюрних і солітерних насадженнях, а плетисті гарні для декорування стін, оформлення альтанок, створення арок. Грунтопокривні троянди добре прикрашають схили, кам’янисті альпійські гірки; мініатюрні для створення рабаток, бордюрів. Перевагою мініатюрних троянд є тривале цвітіння. Чайно-гібридні троянди й грандифлору використовують не тільки для оформлення клумб, але й для зрізання у відкритому й закритому ґрунті. Але де б не використовували ці рослини, завжди для них залишається головним кілька факторів, які впливатимуть на їхню декоративність – це правильний догляд!!!! Який потрібно проводити цілий рік.
Весна
Зняти укриття. Більшість садівників вкриває свої троянди на зиму землею, тирсою, гілками і т.д., іноді весь кущ вкривають агроволокном. З настанням весни укриття слід зняти. Затягувати з цим не потрібно, оскільки під ним троянди можуть упріти і навіть з’явитися бактеріальні захворювання. Але і до настання стабільної плюсової температури цього робити не варто. Через 4-6 днів після зняття укриття можна проводити весняне обрізання.
Весняна обрізка. Через 4-6 днів після зняття укривного матеріалу можна проводити весняну обрізку. Чайно-гібридні троянди при обрізанні ретельно формують. Висота куща повинна вийти більше 30 см. Залишити потрібно сильні здорові пагони, а внутрішні дрібні гілки зрізати. Грунтопокривні та поліантові троянди обрізають помірно, вирізають старі, хворі пагони, прибираючи густоту. До мініатюрних троянд потрібен дуже акуратний підхід обрізати їх потрібно зовсім небагато. Для всіх троянд потрібно залишити від 2 до 6 бруньок на кожному сильному пагоні. Зріз повинен бути косим на пів сантиметра вище бруньки.


Догляд за трояндами передбачає обов’язкове ранньовесняне внесення азотовмісних добрив. Азот стимулює ріст і розвиток вегетативної маси, який небажаний в осінній період. Поживні органічні добрива можна вносити протягом усього сезону. Для паркових троянд добрива вносять 3-4 рази, згідно з основним фазам розвитку: період бутонізації; після першого цвітіння; після другого цвітіння; після третього цвітіння (на початку вересня). Особливу увагу заслуговують сорти садових груп з ремонтантних цвітінням – це чайно-гібридні, флорибунда, грандифлора, мініатюрні і поліантові троянди. Догляд за ними передбачає внесення мінеральних і органічних добрив 6-7 разів за сезон. Для вирощування рослин на зрізання важливі високоякісні квітки троянди. Догляд за ними передбачає внесення калійних добрив, їх можна вносити 4-5 разів на протязі всього сезону для будь-яких садових груп троянд.
Літо.
Полив. Звичайно, найголовніше у вирощуванні будь-яких рослин – це полив, особливо це стосується літнього періоду. На один кущ потрібно 5-15 літрів води. Полив проводиться не холодною водою. Рекомендована частота поливу один-три рази на тиждень, необхідність поливу можна визначити за станом грунту та рослини. Нещодавно висаджені молоді рослини поливають частіше. Не можна поливати в розпал спеки при полуденному сонці – є ймовірність отримати опік листя від сонячних променів.
У червні-липні грунт навколо кущів троянд бажано постійно культивувати. Відмінні результати дає і мульчування троянд. Грунт під трояндами покривають перегноєм, торфом, корою або тирсою. Це дозволяє грунту довше зберігати вологість і пролонгувати подачу поживних речовин. Періодично мульчу потрібно оновлювати, так як її змиває при поливі та дощах.
Осінь.
Підготовка до зими. Догляд за трояндами восени полягає в правильній підготовці рослин до зими. Потрібно припинити рихлити ґрунт, скоротити полив, залишити тільки прополку. Бажано провести профілактичні методи від шкідників і різних захворювань препаратами, що містять мідь.
Укриття на зимовий період. Перед настанням холодів троянді потрібно приготувати укриття, яке робиться з компосту, тирси, землі або торфу висотою від 25 до 30 см (залежно від сорту) – цей матеріал насипається біля основи пагонів. Зверху можна доповнити укриття хвойними гілками.
Осіння підживка. З серпня кущі троянд підживлюють тільки фосфорно-калійними добривами, вони не повинні містити азот, який стимулює зростання. Фосфор і калій, навпаки, зміцнять рослину та полегшать її зимівлю.

Підготувала: кандидат біологічних наук, завідувач відділу квітниково-декоративних рослин.

ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА СКОРОПЛЯС.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад