У Кременці 12–13 жовтня відбулася  Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена 90-річчю з дня народження відомого ботаніка-систематика, флориста Б. В. Заверухи «Подільські читання». Співорганізатори конференції: Кременецький ботанічний сад, Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія ім. Тараса Шевченка, Національний природний парк «Кременецькі гори». На пленарному засіданні до учасників та гостей  конференції з Києва, Кам’янця- Подільська, Тернополя, Кременця з вітальним словом звернулися ректор КОГПА Ломакович А.М., заступник директора з наукової роботи Кременецького ботанічного саду Ліснічук А.М., директор НПП «Кременецькі гори» Штогрин М.О. Секційні засідання проходили за такими  науковими напрямками: Наукова спадщина Бориса Заверухи та його послідовників; Рослинність, флора та фауна Поділля; Унікальні ландшафти Поділля; Пам’ятки неживої природи: геологічні, геоморфологічні, гідрологічні об’єкти археологічної, історичної та культурної спадщини; Видатні науковці Подільського краю; Біологічна та екологічна освіта, виховання і культура.
Наукові співробітники Кременецького ботанічного саду взяли активну участь у конференції та виступили з доповідями, у яких було висвітлено результати наукових досліджень.
Одним і з приємних моментів конференції  в чудовий барвисто-золотистий жовтневий день стала екскурсія експозиційною зоною Кременецького ботанічного саду. Чисте повітря, велич вікових дерев -  «жива»  візитівка  й до сьогодні…  Чудові осінні фарби старовинного саду під час екскурсії були суттєвою «рекламною паузою», яка залишила позитивні враження, а родзинкою – відкриття нової експозиційної ділянки  «Сухе озеро».
Ботанічний сад є первинною базою для створення нових експозиційних ділянок, а  колекційний фонд, який налічує понад 2000 видів, сортів та форм рослин, дає можливість широко використовувати їх при реконструкції існуючих та формуванні нових експозицій. Це сприяє ознайомленню відвідувачів із різнобарв’ям природної та декоративної флори, поглибленню знань з питань цінності біологічного та ландшафтного різноманіття.       Експозиційна ділянка «Сухе озеро» уже встигла привабити місцевих жителів, відвідувачів та стала ще однією окрасою ботсаду.
Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад