Всесвітній день дикої природи

Автор Admin Опубліковано: Березень - 9 - 2021

3 березня – Всесвітній день дикої природи.
Кременецький ботанічний сад – унікальний об’єкт садово-паркового мистецтва, де спостерігається поєднання паркового будівництва з природними або створеними людиною ландшафтами.
Історичну цінність має старий парк ботанічного саду. Перш за все це вікові дерева, котрі несуть сяйво старовини, історичності, шляхетності та монументальності. Індивідуальність та особливий шарм, отриманий з роками, а часто й століттями, представлені в особі цих титанів. Такі дерева задають стиль і виступають основою усіх сучасних насаджень. У парку зростає 93 вікових дерева, серед яких 20 – віком понад 200 років. Ці велети володіють такою сильною енергетикою, що доторкнутися до них – рівнозначно дотику до історії.
Привабливими й унікальними є рослини епохи мамонтів та динозаврів.
Древня рослина з листям, схожим на пір’їни, – це метасеквоя гліптостробусовидна. Довгий час про неї було відомо лише з викопних решток. У середині ХХ ст. у Китаї знайшли кількасот живих екземплярів цього виду.
Ще один представник минулих епох – тис ягідний, негній-дерево, «червоне» дерево, одне з найтяжчих і найміцніших дерев. Деревина настільки важка, що навіть тоне у воді та може пролежати сотню років, не втративши своїх властивостей.
Дерево з епохи динозаврів – «священне», «храмове» – гінкго дволопатеве. Єдиний нині живий представник «перехідної ланки» між папоротями й хвойними. Вперше на території України гінгко почали вирощувати саме в ботанічному саду ще у 1810 році.
Дерева з квітами, як орхідеї, ніжним яблучним ароматом і плодами, схожими на макарони, священне дерево майя – катальпа. Катальпа вперше з’явилась на території України в Кременці.
(А. М. Ліснічук, Л. Л. Онук.
Вадемекум. Кременецький ботанічний сад)

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад