Хост

Автор ADMIN Опубліковано: Вересень - 4 - 2015

Хост 05

Крім красиво квітучих багаторічників є багато таких, які виділяються забарвленням, або величиною свого листя. Серед них особливо декоративні і заслуговують великої уваги квітникарів, дуже витривалі і невибагливі рослини — хости. Батьківщина цієї рослини — Східна Азія і нараховує близько 40 видів з широкою екологічною амплітудою – від гірських схилів і скель до піщаних дюн, заболочених лук та лісів. Японці вважають квітку хоста священною рослиною, а черешки листя використовують в їжу, як делікатес. З’явившись в Англії, хоста відразу не змогла справити враження на місцевих жителів, але, потрапивши в Новий Світ, дуже скоро стала популярнішою рослиною. Настільки, що її популярність поширилася і на інші континенти.
Хоста (лат. Hosta), або Функія – це рід трав’янистих багаторічників родини Asparagaceae, хоча протягом різних періодів розвитку систематики вищих рослин його зараховували як до родини Liliaceae так і до родини Hostaceae. Названа хоста була на честь австрійського ботаніка і лікаря Н.Хоста, А другу свою назву функія вона отримала на честь Г. Х. Функа, німецького ботаніка.
У Кременецькому ботанічному саду культивується 8 видів та 17сортів .

Ці рослини можуть рости практично без догляду, однак строкатолисті сорти та форми висаджують на сонячних місцях. В засушливий період їм необхідний полив; особливо вологолюбним крупно листовим видам.

На початку або всередині літа у них утворюються грона дзвоникоподібних невеличких квітів фіолетового або голубого кольору, що піднімаються над густим листям. Вони практично без запаху.
Як правило, хости не хворіють. Пошкоджуються слизнями. Розмножувати хосту просто — діленням материнського куща (маточника) весною, або восени. Можна викопати рослину, і великим ножем розрізати його на частини, залишивши хоть один пагін. Висаджувати їх потрібно на відстані не меншій, ніж 60-80 см один від одного. При пересадці рекомендується брати компостну землю з додаванням дерново – глинистої. Рослини приживаються дуже добре.
Насіння хоста дає мало (потребує штучного запилення). Висівають їх свіжо – зібраними, в ящики, присипавши зверху річковим піском так, як вони досить маленькі. Проростання, зазвичай, добре. На постійне місце можна висаджувати дворічні сіянці.

Поліщук Людмила Петрівна – молодший науковий співробітник відділу квітниково-декоративних рослин.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад