Ясинець білий або неопалима купина

Автор ADMIN Опубліковано: Липень - 8 - 2015

неопалима купина 1Ясинець білий або неопалима купина описана у легендах та П’ятикнижжі.

«… Коли Мойсей підійшов до куща, щоб розгадати загадку дивної рослини, Бог заговорив до нього з палаючого куща, призвав вивести народ Ізраїлю із Єгипту у землю Обітовану». Властивість рослини горіти і не згорати описано у Законі Божому.

Вона дуже рідкісна і побачити її дуже непросто. В колекціях Кременецького ботанічного даний вид культивується з 2002 року.

У цієї рослини є ще одна назва – ясенець, яка походить від форми листя квітки, що нагадують листя ясена. Повна назва “ясенець білий”, хоча у природі частіше зустрічаються з рожевим та бузковим цвітом. 5 пелюсток з пурпуровими прожилками зібрані в ароматне суцвіття. Аромат хоч і приємний, та може бути вбивчим. Нюхати квітку не можна в жодному разі. Від запаху виникає головний біль, який може тривати аж декілька годин, а також запаморочення. Так само, як борщівник може обпекти шкіру, тому також варто уникати контактів з нею».

Та найбільше відома неопалима купина своєю ще одною незвичайною властивістю. Рослина має на стеблі невеликі нарости, схожі на пухирці. «Ці нарости наповнені ефіром. Рослина виділяє його дуже багато, запах нагадує лимон. Особливо це відчутно у спекотні безвітряні дні. Буває навіть так, що розігрівшись на сонці, пухирець спалахує, при цьому не завдавши ніякої шкоди стеблу».

Неопалима купина росте в нашій області не всюди.. Ясенець цвіте у травні-червні, а в серпні-вересні уже плодоносить. Плід схожий на коробочку з п’ятьма відділами і у кожній по 2-3 насінини».

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад