Кременецькому ботанічному саду – 210!

Автор ADMIN Опубліковано: Березень - 14 - 2016

Цього року Кременецький ботанічний сад відзначає двісті десяту річницю своєї наукової діяльності. Далеко не всі захоплюючі сторінки цієї понад двохсотлітньої історії нині відомі широкому загалу. Тим цікавішим став круглий стіл «Кременецький ботанічний сад: віхи історії, долі творців», який нещодавно відбувся в Центральній бібліотеці імені Юліуша Словацького.

Увертюрою до основного заходу стало відкриття виставки “Літопис історії саду”, розгорнутої у фойє книгозбірні. П’ять розділів виставки розповідають про історію саду від зародження в 1754 році, коли у джерелах згадано аптечний сад Єзуїтського колегіуму, до кінця ХХ століття, коли розпочалася новітня історія відродженого ботанічного саду. Експозиційні матеріали зібрали та систематизували Юлія Бондючна та Сергій Синюк, а дизайн стендів розробила Марія Лавренюк. У фойє бібліотеки виставка експонуватиметься до кінця квітня, а згодом стане основою музейної експозиції в самому ботанічному саду.

Власне круглий стіл складався з двох етапів. Спочатку присутні прослухали лекції тематичного експрес-лекторію. Про становлення та розвиток ботанічного саду як наукової установи розповіла заступник директора Кременецького ботанічного саду, кандидат біологічних наук Антоніна Ліснічук. Про загальноісторичний контекст, у якому виник, розвивався і діяв ботанічний сад, говорив редактор центральної бібліотеки ім. Ю. Словацького письменник Сергій Синюк. Про незаслужено призабутого творця Кременецького ботанічного саду Франтішека Шейдта нагадала провідний фахівець сектора екологічної освіти КБС Юлія Бондючна. Другим етапом стала дискусія”Відображення історії Кременецього ботанічного саду в сучасних інформаційних та експозиційних формах”. У ній взяли участь науковці музейних і природоохоронних установ Кременеччини, студенти та викладачі профільних факультетів КОГПА та Кременецького лісотехнічного коледжу.

М. Маркович.

Фото Алли Ольшанської.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад