З турботою про пернатих

Автор Admin Опубліковано: Квітень - 6 - 2016

Традиційно сектор екологічної освіти Кременецького ботанічного саду до  Міжнародного дня птахів проводить акцію “День зустрічі птахів”, у якій беруть участь дошкільнята, учні шкіл міста Кременця, ліцеїсти імені Уласа Самчука, студенти.

Цього року для завершення досліду, спостережень, розпочатих п’ять років тому, на території старого парку Кременецького ботсаду з ініціативи доцента кафедри методики викладання дошкільної освіти Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії імені Тараса Шевченка Майхрука Михайла Івановича було розвішано тридцять вісім “квартир” для пернатих. Змайстрували їх студенти 1 курсу факультету педагогіки дошкільної освіти. Мета – залучення комахоїдних птахів. У результаті дослідів стануть відомі інтенсивність заселення, кількість видів птахів, які заселяються в цих синичниках, біологія розмноження. Якщо трапляться цікаві види пернатих, буде досліджено інтенсивність годування пташенят, їх виживання протягом розмноження.

1 квітня – Міжнародний день птахів. Щорічно його відзначають згідно з програмою ЮНЕСКО “Людина і біосфера”. Міжнародна конвенція з охорони птахів була підписана 1 квітня 1906 року.

День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель. За традицією у цей час із практичною екологічною метою  розвішують шпаківні, синичники.

З часу запровадження Дня птахів список пернатих, що зникають, стрімко поповнюється: на Землі вже зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. В Україні налічується близько 360 видів. Із них 87 видів занесені до Червоної книги України.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад