Залишіть первоцвіти Весні

Автор Admin Опубліковано: Березень - 2 - 2017

3 березня Всесвітній день дикої природи.  1973 року в м. Вашингтон було прийнято Конвенцію, відому як СІТЕС. Цей День покликаний нагадати нам про необхідність активізації боротьби зі злочинами проти дикої природи, привернути увагу до проблеми браконьєрства, що має далекосяжні екологічні наслідки. Природа нашого краю є неповторною і багатою на рідкісні види рослин і тварин. Серед цих видів 119 видів рослин занесених до Червоної книги України, а також  112 рідкісних або зникаючих видів в межах Тернопільської  області, які не занесені до Червоної Книги України, але  потребують охорони на регіональному рівні.У списки Конвенції (СІТЕS) занесені усі види Підсніжника. На наших теренах зростає ранньовесняний вид -  Підсніжник білосніжний, а в Україні зустрічається 3 види підсніжника: підсніжник звичайний, підсніжник складчастий, підсніжник Ельвеза.

Весна! Пора року, яку ми з нетерпінням чекаємо. Хочеться взяти все можливе від довгожданного весняного пробудження,  вдосталь натішитись лагідними теплими днями.  Найбільше радіємо, коли з-під землі починають виглядати густими білими, голубими острівцями чудові квіти – первоцвіти, а навколо поширюється чарівний аромат. Перше, що хочеться зробити із цим дивом, — підійти і зірвати. Але коли рука тягнеться за ним, ми навіть не підозрюємо, на яку небезпеку наражаємо природу. Первоцвіти  не тільки радують нас, вони є поживою для багатьох комах і тварин. Насінням ласують мурашки, пилком та нектаром – джмелі, бджоли та метелики. Кожна зірвана рослинка первоцвіту – це втрата 15-20 насінин, які могли б дати нове покоління рослин у майбутньому. Виривання їх із грунту разом із бульбоцибулинами – непоправна шкода популяціям, що призводить до повного знищення. Зривання первоцвітів не дає можливості цим рослинам утворити насіння, ушкоджуються сусідні квітки, ламаються стебла та бруньки. Знищуючи первоцвіти, люди розривають і нищать підстилку лісів, галявин, узлісь, на яких ті зростали. Щоб назбирати 30-40 букетиків перших весняних квітів, знищується до 400 м поверхні грунту лісу. Зважаючи на те, що первоцвіти суцільним килимом не ростуть, ця площа збільшиться в 10 разів. Крім того, місце кореневищних ефемероїдів заростає бур’янами. Змінюється склад фітоценозів.
Первоцвіти  –  в небезпеці.  Люди заради миттєвої втіхи несуть їх оберемками додому, знаючи, що у вазах вони швидко зів’януть,  а сухе повітря квартир ніколи  не замінить їм вологих весняних лісів. Провісники весни найпривабливіші в природному середовищі. Тому краще милуватися ними в природі.

Збережімо первоцвіти для майбутнього – тільки так їх зможе побачити ваша дитина.

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад