Збереження новорічних традицій не повинно шкодити природі

Автор Admin Опубліковано: Грудень - 26 - 2017

Новий рік – одне з небагатьох свят, яке відзначають усі. Це справді всенародне свято! На жаль, є в нього і негативна сторона: передноворічні дні – це час, коли у великій кількості зрубують зелені красуні, помилувавшись якими короткий період, безжально і бездумно викидають у смітник. Задовольняючи, взагалі-то, звичайні забаганки, що називаються традицією, під сокирою зникають не окремі сосни та ялини, а цілі квартали лісу. Щорічно в передсвяткові дні гине декілька мільйонів ялинок. Багато хто не задумується над тим, що хвойні ліси насичують  атмосферу фітонцидами, добре поглинають  шум, служать фільтром від пилу.

Чи така вже незамінна в нашому будинку жива новорічна ялинка? Її з великим успіхом може замінити синтетична. А щоб у кімнаті відчувався аромат хвої, достатньо однієї-двох гілочок ялинки чи сосни, оформлених в оригінальну композицію. Це так званий новорічний фітодизайн, що створить  святковий  настрій. До речі, гілочки, які можна використати для композицій, отримують під час санітарних чисток лісу, що не завдає шкоди довкіллю.

У передноворічний період, щоб захистити молоді хвойні насадження від самовільних рубок, на території Кременецького ботанічного саду проводяться заходи з виявлення правопорушників, в тому числі патрулювання державною службою охорони сумісно з працівниками національної поліції.

Доводимо до відома населення про те, що за незаконну рубку хвойних дерев у передноворічний період такси для обчислення розміру шкоди незаконним вирубуванням дерев у грудні-січні збільшені втричі.

Так, розмір шкоди за зрубане дерево діаметром пенька до 10 см становить 399,27 грн, а діаметром від 10 см до 14 см – 703,50 грн. Крім того порушник, який наважиться на цей крок, несе ще й адміністративну відповідальність, що тягне за собою штрафні санкції.

Ми пропонуємо альтернативу живим ялинкам, складання новорічних букетів, що дозволить зберегти мільйони красунь!

Сільвеструк Олександр Вікторович,

 начальник відділу державної охорони

 ПЗФ Кременецького ботанічного саду

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад