Змієголо́вник австрі́йський

Автор ADMIN Опубліковано: Липень - 9 - 2015

Змієголо́вник австрі́йський – Dracocephalum austriacum L. –

В Україні відомо лише шість місцезнаходжень цього виду. Ми можемо його зустріти в колекції рідкісних рослин Кременецького ботанічного саду. Реліктовий третинний вид з дуже розсіяним ареалом, занесений до Червоної книги України, списків Бернської конвенції.

Називається він так, бо має своєрідний вигляд великих двогубих квіток, які справді чимось нагадують голову змія з розкритою пащею. Є багаторічною рослиною з родини губоцвітих.

Росте на вапнякових скелях, подекуди на крейді серед чагарників та на узліссях. Зрідка трапляється в західному та правобережному лісостепу.

Дуже гарні фіолетові квітки приваблюють усякого, хто їх побачить, і тому їх посилено зривають на букети.

Змієголовник австрійський перебуває на межі знищення, а тому потребує суворої індивідуальної охорони. Заслуговує широкого введення в культуру, як декоративна рослина, тим більше, що дуже легко культивується, потребуючи лише вапнування ґрунту.

Охороняють у ПЗ «Медобори» та його філіалі «Кременецькі гори», у заказниках «Лиса гора та гора Сипуха» у Львівській обл., «Голицький» у Тернопільській обл. У локалітеті на території НПП «Подільські Товтри» очевидно зник через створення вапнякових кар’єрів. Необхідним є моніторинг стану популяцій. Заборонено збирання, заготівлю з метою пересаджування, руйнування екотопів (розробка кар’єрів), терасування та заліснення схилів.

 

Поділіться новиною в соціальних мережах

Написати коментар

ПОДІЛІТЬСЯ НОВИНОЮ В СОЦМЕРЕЖАХ -

Всі права захищені © 2015-2021 Кременецький ботанічний сад